Premiery książek w styczniu

Statystyki pokazują, że Polacy coraz rzadziej decydują się na relaks przy książce. Mimo, iż spadek czytelnictwa jest zauważalny, to jednak  nasze upodobania odnalazły się w nieco innej interpretacji. Coraz chętniej sięgamy po poradniki. Ich czytanie stało się wręcz modne. Trudno się dziwić, że na rynku pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jednak by nie okazać się rozczarowanym lekturą warto uprzednio sprawdzić czy autor danej książki faktycznie ma coś do powiedzenia w danym temacie.

zd

    

   Moim styczniowym numerem jeden jest “Wszystko jest dobrze w moim świecie” Beaty Pawlikowskiej. Bez wątpienia każdy z Was słyszał  o niej chociaż raz w swoim życiu. Człowiek orkiestra : dziennikarka , pisarka , podróżniczka, a przede wszystkim pozytywnie nastawiona do świata kobieta. Za  jej najnowszym tytułem kryją się drogowskazy umożliwiające czytelnikowi odnalezienie pozytywnych stron życia. Premiera książki przypada na 11.01.2017 r. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy “Skóra.Fascynująca historia” Yael Adler. Na jej kartach z powodzeniem będzie można odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Ciekawa jestem czy wiedzieliście, że skóra “słyszy” dźwięki i rozpoznaje zapachy? Między innymi takie zagadnienia porusza ta książka.

 

      Jeśli jesteście ciekawi jak rozwija się polska branża kosmetyczna lub co zainicjowało powstanie konkretnych marek, to zdecydowanie musicie sięgnąć po książkę Lidii Lewandowskiej. “Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie” to zbiór wywiadów które autorka przeprowadziła z założycielami i właścicielami marek. W tajemnicy powiem Wam, że zdradzają oni również swoje plany na przyszłość… Zdecydowanie kilka nowości wywoła spore emocje wśród miłośników literatury faktu. “Mój dziadek fałszerz” Charlotte Kruger to jedna z takich propozycji. Książka to rekonstrukcja życia dziadka autorki, który oprócz tego że dla niej był przemiłym starszym człowiekiem trzymał pieczę nad największym fałszerstwem zapisanym na kartach historii – Operacją Bernhard. Na podstawie tych wydarzeń powstał film “Fałszerze”. O tym, że życie pisze zaskakujące            i dramatyczne scenariusze będziecie mogli przeczytać na kartach “Mogło być inaczej” John’a Brooks’a. Amerykańskie małżeństwo adoptuje dziewczynkę z Polski. Przez kilka lat trwa rodzinna sielanka, którą burzą niecodzienne zachowania dorastającej już dziewczyny. Przez wiele lat toczy się ich wspólna walka z  zaburzeniami emocjonalnymi. Niestety pomoc przychodzi za późno…

 

   zz

    W styczniu prawdziwa uczta szykuje się dla fanów powieści i romansów. A na sklepowe półki trafią nie tylko zagraniczne produkcje. Wśród tych ciekawszych znajduje się “Stan nie!błogosławiony” Magdaleny Majcher. Autorka porusza w niej ważny i cały czas aktualny temat – ciąży, tej nieplanowanej. Życie bohaterki przewróci się o 180 stopni i stanie ona przed decyzjami które zaważą na całym jej życiu.”Kobiety wzdychają najczęściej” Agaty Przybyłek  to  lekka , barwna i pełna zawirowań historia w której autorka przekonuje czytelnika o tym, że bycie kurą domową nie opiera się wyłącznie na wypełnianiu domowych obowiązków.  

Dla tych , którzy lubią prowadzić własne śledztwa też znajdzie się coś ciekawego. Ja wybrałam dla Was dwie propozycje. Pierwszą z nich jest “Ostatnia mila” Davida Baldacci.Główny bohater skazany za zamordowanie rodziców oczekuje na egzekucję. Na chwilę przed jej realizacją zgłasza się ktoś, kto przyznaje się do popełnienia zbrodni. Zatrudniony przez FBI detektyw musi ustalić  czyja wersja jest tą prawdziwą i  nie dopuścić do skazania niewinnego człowieka.  Równie ciekawie zapowiada się “Druga strona miasta” Karoliny Szewczykowskiej. Przypadkowe  morderstwa czy zaplanowane egzekucje- tego dowiemy się podczas lektury.
Jestem ciekawa  czy któryś z tytułów Was zainteresował. A może macie swoje propozycje?

Mariola Mazur

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s