NIE TŁUMACZ SIĘ, DZIAŁAJ! – KSIĄŻKOWE „DOPALACZE” NA DRODZE DO SUKCESU


C:\Users\Paulina\Desktop\KSIAZKI.jpg

     Dziś 11 dzień nowego roku a Tobie zaczyna brakować zapału na drodze do sukcesu? Noworoczne postanowienia nie muszą kończyć się w styczniu. Możesz realizować swoje cele przez 365 dni.

        Wraz z początkiem roku wielu z nas postanawia wreszcie „wziąć się za siebie”, pozwolić sobie „stać się kimś” oraz „odkryć długo skrywany potencjał”. Niestety, rzeczywistość często pokazuje, że jesteśmy jak zapałki: szybko się zapalamy, ale również szybko gaśniemy. Co począć? Większość interesujących nas rzeczy wymaga czasu i wytrwałości, aby można było mówić o zadowalających nas efektach. Najważniejszy etap: to zdać sobie sprawę, ile zajmie nam osiągnięcie celu i jak potem utrzymać zamierzony efekt.     A może, aby odnieść zaplanowany przez nas sukces, musimy całkiem zmienić nasz styl życia?

        Spójrzmy na przykład Ani. Ania zapragnęła zawalczyć o szczupłą sylwetkę. Chciała schudnąć 10 kg, dlatego zaczęła uprawiać sport i stosowała się do diety. Wreszcie, gdy waga wskazywała upragnione cyfry, Ania przestała ćwiczyć i (z ulgą, że nie musi więcej jeść brokułów, których nie cierpi) zaczęła jeść swoje ulubione burgery. Co się stało z sylwetką Ani? Jak się zapewne domyślacie, nasza Ania przytyła nie 10 , ale 20 kilogramów. Czy odniosła sukces?  

        Aby móc odnieść sukces należy go dobrze zaplanować. Tutaj jednak znów pojawia się haczyk, ponieważ oprócz posiadania planu przydałoby się posiadać również spore chęci. A o te często jest bardziej trudno niż o dobry plan. Jest jednak mnóstwo sposobów na podtrzymywanie naszej motywacji. Jednym z nich jest szukanie tej motywacji w poradnikach. Może warto modyfikować nasze działania, które kierują nas w stronę celu, aniżeli codziennie powtarzać utarty schemat? Dzięki otworzeniu się na rozwój i nowe informacje nasza droga do odniesienia sukcesu już sama w sobie może okazać się świetnym celem. Przygotowałam dla Was trzy książkowe propozycje.

  1. „Superkompetencja” Laura Stack.

 Ta pozycja jest dla tych, którzy marzą o tym, by robić lepiej i więcej, ale nie wiedzą, jak do tego dojść. Albo myślą, że wiedzą, jednak nie osiągają tego, czego pragną.

        Laura Stack to Profesjonalistka Wydajności. W tej pozycji przedstawia nam sześć fundamentów, które sprawią, że niezależnie od branży w jakiej działamy, uporządkujemy swoje nawyki i staniemy sięsuperkompetetni.C:\Users\Paulina\Desktop\cytat.jpg Poradnik ten napisany jest przyjemnym językiem, zawiera mnóstwo cytatów, które popychają nas do pracy nad sobą.  Wspaniała pozycja dla tych z nas, którzy potrzebują szczypty wiedzy i słów wsparcia na drodze do osiągnięcia upragnionych szczytów.

  1. „Nie tłumacz się, działaj!” Brian Tracy.

 Osobiście jestem skłonna przyznać tej książce najwyższą notę spośród wytypowanych dziś przeze mnie propozycji.  Jeśli któryś poradnik ma podtrzymywać nas na drodze do sukcesu, tłumacząc jak ważna jest wytrwałość  – to tylko ten.

Pozycja ta w całości poświęcona jest samodyscyplinie, a przyświeca jej myśl Platona : „Najważniejszym i największym triumfem człowieka jest zwycięstwo nad samym sobą”. To właśnie tutaj dowiemy się, jak ważna jest samodyscyplina w osiągnięciutrwałego sukcesu. Autor pokazuje nam, jak niefortunne jest dla nas trwanie w wyimaginowanej wyspieKiedyś. Nakazuje wydostać się z niej, przestać szukać wymówek i robić to, co trzeba, aby spełnić swoje marzenia.

  1. „Pamięć genialna! Poznaj triki i wskazówki mistrza” Dominic O’Brien

        Celem Kasi na nowy rok było zdanie wszystkich kolokwiów i egzaminów w pierwszym (a nawet zerowym!) terminie. Cel piękny, ale Kasia nie zmieniła swojego utartego sposobu uczenia, więc dlaczego czekała na zmiany? Z pomocą przychodzi powyższy tytuł.

         Dominic O’Brien jest legendą w świecie mnemonistów, doskonalących się w sztuce zapamiętywania. Zaprasza nas do swojego świata, przedstawiając sposoby na zapamiętywanie.  Napoleon mawiał „głowa bez pamięci to twierdza bez garnizonu”. Dobra pamięć jest przydatna w każdej dziedzinie. Może ta pozycja przyda się właśnie Tobie?

                Podobało Wam się dzisiejsze zestawienie? Pragniecie poznać więcej pozycji na półce poradników i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą okazać się Wam przydatne? Czekamy na Wasze opinie!

                                                                                        Paulina Kuchcewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s