„Malowniczy Heidelberg”

„Malowniczy Heidelberg”

Heidelberg to piękne, stosunkowo nieduże miasto (liczy około 150 000 mieszkańców) położone w południowo–zachodniej części Niemiec. Z pewnością warto je odwiedzić, jeśli planujemy wyjazd do Niemiec, ponieważ jest to jedno z najbardziej urokliwych niemieckich miejscowości. Usytuowane na zboczach gór nad rzeką Neckar

Historia Heidelbergu jest dość długa, bowiem już w IV–II wieku p.n.e. Celtowie mieli tam swoją osadę. Prawa miejskie zostały mu przyznane w XIII wieku. Co ciekawe, jest to jedno z nielicznych większych niemieckich miast, które nie ucierpiało podczas II wojny światowej.

W Heidelbergu mieszczą się liczne zabytki i atrakcje turystyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie mam wątpliwości, że podczas podróży należałoby zaplanować także czas na spacer tzw. ścieżką filozofów. Jest to droga, którą chodzili poeci, filozofowie i uczeni. Podczas spaceru można spojrzeć na miasto z nieco filozoficznej perspektywy i wczuć się w jego klimat 😉 Taki spacer zajmuje ok. 45 minut.

Nie można ominąć ruin gotycko–renesansowego zamku, otoczonego pięknymi ogrodami. Zamek położony jest zboczu góry Königstuhl i stanowi symbol niemieckiej epoki romantyzmu. W jego podziemiach znajduje się muzeum aptekarstwa. Atrakcję piwnic pod twierdzą stanowi największa na świecie beczka na wino. Jej pojemność przekracza 220 tysięcy litrów. Do jej budowy zużyto aż 130 dębów. Ma aż 7 metrów wysokości i 8,5 metrów długości. Poza nią, znajdują się tam również inne, nieco mniejsze beczki.

Oprócz tego w Heidelbergu funkcjonuje najstarsza niemiecka uczelnia wyższa (Uniwersytet Ruprechta-Karola w Heidelbergu), która jest trzecią najlepszą uczelnią w Niemczech. O możliwość studiowania na tamtejszym uniwersytecie  walczą najlepsi, a wśród wykładowców oraz studentów znaleźć można wielu laureatów Nagrody Nobla, głównie z fizyki czy medycyny. Obecnie w Heidelbergu prowadzi się liczne badania naukowe.

Ponadto warto zajść na Stary Most. Powstał on w XVIII wieku na bazie wcześniejszych drewnianych konstrukcji.

Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest niezwykle urokliwe. Polecam wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoje podróżnicze horyzonty.

Ania Heben

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s