Podróże z Bla Bla Car

„Podróże z Bla Bla Car”

Wszyscy lubią podróżować. Niestety, niewielu z nas dysponuje nieograniczoną ilością funduszy, dlatego coraz więcej ludzi dąży do coraz bardziej ekonomicznych rozwiązań. Niewątpliwie do takich można zaliczyć podróżowanie za pośrednictwem BlaBlaCar. Choć liczni przewoźnicy oferują tanie bilety autobusowe, szczególnie na popularnych trasach, często są one nadal droższe, niż podróż z „kompanem” z BlaBlaCar, gdzie płacimy tylko za koszt paliwa zużytego podczas podróży. Oprócz tego zyskujemy większą niezależność, bo w razie potrzeby można poprosić kierowcę o przerwę lub nawet o podwiezienie „pod sam dom”.

Źródło: http://antyweb.pl

BlaBlaCar jest największym na świecie serwisem, który łączy ludzi, podróżujących na długich dystansach w tych samych kierunkach. Powstał w 2006 roku z inicjatywy Francuza Frédérica Mazzellę i od tamtej pory zyskuje coraz większą popularność, nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Obecnie działa w 20 krajach: Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Luxemburg, Belgia, Polska, Portugalia, Włochy, Rosja, Ukraina, Niemcy, Indie, Turcja, Meksyk, Chorwacja, Rumunia, Serbia, Węgry, Brazylia, Słowacja i Czechy, a jego społeczność liczy około 20 milionów użytkowników. BlaBlaCar przejął podobnie działające na terenie kilku wymienionych powyżej państw organizacje łączące podróżujących, na przykład we Włoszech PostionAuto; AutoHop na Chorwacji czy Podorozhniki w Rosji i na Ukrainie.

Osoba, która pragnie dołączyć do grona tej społeczności, musi zarejestrować się, czyli utworzyć swój profil w serwisie BlaBlaCar, gdzie krótko opisuje siebie, podaje wiek. Pożądane jest również dodanie zdjęcia, bowiem profile użytkowników ze zdjęciem cieszą się większym zaufaniem. Warto połączyć nasz profil na Facebooku z profilem na BlaBlaCar, gdyż jeszcze bardziej wzmacnia to naszą wiarygodność. Jeśli sami będziemy oferować przejazd, dodajemy dane swojego samochodu (markę, model, kolor, kategorię). Uzupełniamy także informacje dotyczące tego, czy podczas jazdy lubimy bardzo dużo mówić, czy też raczej podróżujemy w milczeniu, jaki jest nasz stosunek do przewożenia zwierząt, słuchania muzyki oraz palenia papierosów w samochodzie.

Po zarejestrowaniu się, weryfikacji i uzupełnieniu naszego profilu, możemy zaoferować, bądź wyszukać przejazd. Wystarczy jedynie określić początek oraz cel naszej podróży i datę (dodatkowo, jeśli oferujemy przejazd, ilość miejsc i kwotę, jaką pasażer będzie musiał uiścić). Za pośrednictwem BlaBlaCar możemy skontaktować się z naszym potencjalnym przewoźnikiem lub pasażerem i dogadać kwestię dotyczącą szczegółów (jak na przykład dokładną godzinę oraz miejsce wyjazdu).

Podróżowanie z BlaBlaCar jest tańszą i lepszą opcją niż autobus, a bezpieczniejszą, niż standardowy autostop, ponieważ profile użytkowników wybieramy sami, możemy przeczytać opinie o konkretnym kierowcy i nawet wybrać osobę o zbliżonych zainteresowaniach do naszych. Taki rodzaj podróży wzbogaca nas o nowe doświadczenia i mamy okazje poznać wiele ciekawych osób.

Ania Heben

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s