,, Podział cer cz.2- cera mieszana”

   Jeśli masz problem z tłustą strefą T oraz przesuszonymi policzkami, skroniami czy częściowo brodą,  to znak, że należysz do grupy osób o cerze mieszanej. Najczęściej występuje u młodych kobiet. Aczkolwiek pod wpływem złej pielęgnacji, panie również w kwiecie wieku mogą być jej posiadaczkami.

6b7bcba400042e5951e3b7e8

źródło: http://zakatek-moniki.blogspot.com/2014/07/cera-mieszana-w-piguce.html

 

Skóra mieszana wymaga szczególnej pielęgnacji, ponieważ musimy używać kilku kosmetyków. Strefa T (czoło, nos, broda) ma dużo grubszą powłokę niż miejsca na policzkach i skroniach. Jest pokryta warstwą łoju, wyczuwalnego pod palcami, często z licznymi zaskórnikami, rozszerzonymi porami. Jednak jest bardziej odporna na działanie wody, mocną pielęgnację i zabiegi, niż boczne partie twarzy. Policzki oraz skronie bardzo często po kontakcie z wodą stają się wysuszone i ściągnięte. Dlatego trzeba przyłożyć dużą uwagę do osobnej pielęgnacji tych stref.

 

Jak pielęgnować skórę mieszaną?

Na pewno nie możemy używać tych samych produktów do cery tłustej na miejsca suche. Tu, gdzie mamy problem z nadmiernym wydzielaniem sebum, zaskórnikami, musimy je normalizować. Natomiast suche strefy- nawilżać, wzmacniać oraz regenerować.

Jeśli chodzi o pielęgnację- najlepiej używać kremów o lekkiej, łagodnej konsystencji, beztłuszczowych, dobrze nawilżających. Stosujemy osobno krem na dzień i na noc.

Przy cerze mieszanej możemy używać peelingów enzymatycznych, ale tylko w strefie T. To pozwoli na zmiejszenie wydzielania sebum. Do miejsc przesuszonych stosujemy peelingi drobnoziarniste. Swoją pielęgnację warto rozszerzyć o stosowanie masek regenerujących, nawilżających, normalizujących wydzielaniu łoju.

Wykonując makijaż dobrze jest zaopatrzyć się w podkład matujący, najlepiej mineralny. Pudry bambusowe czy ryżowe również będą odpowiednie. Jeśli po paru godzinach od wykonania make- upu Wasza skóra się świeci, możecie kupić bibułki matujące, dostępne w drogeriach.

Jakie błędy popełniamy przy pielęgnacji cery mieszanej?

 

  Pierwszym i najpoważniejszym błędem jest nieodpowiednia pielęgnacja. Używając produktów tylko do cery tłustej, narażamy naszą boczną część twarzy na nadmierne łuszczenie się.

 

Używanie toników z dodatkiem alkoholu– alkohol powoduje silne wysuszenie tych partii, które już są bardzo suche; prowadzi to, do zaburzeń w barierze lipidowej skóry;

 

Mycie twarzy wodą i mydłem– o ile strefa T jakoś to zniesie, to suche miejsca ,,odwdzięczą” się nadmiernym przesuszeniem, uczuciem naciągnięcia i łuszczeniem się;

 

Nadmierne odtłuszczanie strefy T– jeśli używamy zbyt dużo produktów wysuszających, sprawia, że nasza twarz produkuje coraz więcej sebum;

 

Niedokładne nakładanie kosmetyków– i tutaj znowu mamy problem z aplikacją- zdarza się, że nakładamy produkty do cery tłustej na strefę przesuszoną i na odwrót; a to prowadzi do diametralnych zmian na twarzy i pogorszenia jej stanu;

 

Jak widzicie- cera mieszana jest bardzo trudna w pielęgnacji. Trzeba poświęcić jej wiele czasu i uwagi, aby cieszyć się odpowiednim wyglądem twarzy. Musicie pamiętać, by przy tej cerze stosować odpowiednią pielęgnację do poszczególnych partii twarzy. Jeśli zastosujecie się do tego, na pewno zobaczycie zmiany.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s