,,Przechowywanie wianków’’

                                                 

 

    Sezon komunijny i ślubny w pełni. Każda dziewczynka i Panna Młoda, chce wyglądać tego dnia idealnie, dlatego też często wybiera wianek.  Można go dostosować do każdej fryzury, koloru ubrania, a nawet do charakteru osoby, która będzie go nosić. Najpiękniejsze są wianki z kwiatów żywych, jednak są one mniej trwałe i źle przechowywane szybko nam zwiędną. Dlatego przychodzę z pomocą i dziś w kilku punktach opowiem co należy zrobić, by wianek wyglądał fenomenalnie przez dłuższy czas.

Oczywiście sporo zależy od tego, czy wianek zostanie wykonany poprawnie, a nie oszukujmy się- floryści niestety często kombinują, co jest zrozumiałe, chcą zarobić.  Dlatego „opieka” nad wiankiem należy do Ciebie.

 

  • Wianek po komunii, ślubie, należy zdjąć z głowy i położyć w ciemnym miejscu – chyba, że ma być na ten jeden dzień, wtedy możesz mieć go na głowie cały czas i nie musisz się niczym przejmować – wytrzyma;
  • Po przyjściu do domu wianek należy delikatnie zrosić wodą, umieścić w worku, torbie; najlepiej umieścić go w  worku próżniowym, strunowym czy hermetycznie zamykanym (być może to wszystko jest jedną i tą samą rzeczą ). W Ten sposób nie będziemy dostarczać powietrza do środka.

Następnie wsadzamy go do lodówki;

  • Jeśli nie macie dostępu ani do ciemnego miejsca, ani do lodówki, wianek należy położyć w miejscu gdzie nikt go nie zniszczy, a zraszanie można zamienić na wilgotny ręcznik papierowy, którym owiniemy nasze małe cudo.

 

Tylko tyle, albo aż tyle możemy zrobić dla naszego wianka, by dłużej zachował świeżość i piękny wygląd.  W razie jakichkolwiek pytań – nie krępujcie się – pytajcie.

 

Jola Malaga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s