,,TOP 10 Aplikacji”

                                        

W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada telefon. Pomimo tego, że kilkanaście lat temu, prawie nikt nie miał nawet stacjonarnego. Teraz z każdego miejsca na świecie możesz nie tylko dzwonić i pisać smsy, ale i używać aplikacji. Ciekawi was jakie obecnie są najpopularniejsze? Jeśli tak, to zapraszam do dalszego czytania.

Na miejscu 10 znajduje się Pou. Myślałam, że wszyscy już zapomnieli o tym przeuroczym kartofelku. A jednak znajduje się na naszej liście. Jest nawet przed tak popularną ostatnio grą Pokemon Go, która znajduje się obecnie na 21 miejscu. Jesteście w szoku? Ja też!

Chodźmy dalej. Nasze 9 miejsce zajmuje Endomondo. Aplikacja do indywidualnego treningu. Widocznie lubimy ćwiczyć, pomimo tak dużej popularności restauracji Fast Food. Oby tak dalej!

Na 8 miejscu moja ulubiona aplikacja Musicial.ly. Możemy na niej nagrywać piosenki, ale spokojnie nie musicie tam śpiewać. Jest to raczej coś dla lubiących wygłupy lub chcących pokazać swoje umiejętności taneczne. Dajcie znać jak się nazywacie na tej apce, na pewno do was zajrzę.

Patrząc dalej na naszą listę zaczynam się śmiać, ponieważ wyżej od Endomondo, jest oczywiście McDonald’s Poland na 7 miejscu. Jednak uwielbiamy bardziej jeść niż ćwiczyć. Prawda kochani?

Kolejną, na miejscu 6 jest aplikacja OLX.pl. Jest przydatna, gdy chcemy coś kupić, bądź szukamy pracy. Dla każdego dorosłego idealna aplikacja.

Dalej na 5 miejscu jest nasz niezastąpiony Instagram. Na którym możemy chwalić się swoimi zdjęciami i nie zaśmiecać już nimi innych aplikacji. Czasem wydaje mi się, że więcej jest ,,celebrytów” właśnie na Instagramie, niż gdziekolwiek indziej.

Na 4 miejscu siedzi sobie Facebook, który rozpoczął to wszystko. Ma już 13 lat i ponad 1,4 mld aktywnych użytkowników. Jego twórca Mark Zuckerberg  w 2008 roku został najmłodszym miliarderem świata. Kiedyś było NK, teraz Facebook, jestem ciekawa co będzie dalej. A wy? Macie propozycje, jakie aplikacje mogą wybić się i zastąpić tą popularną aplikację?

Na naszym podium zajmującą 3 miejsce aplikacją jest WhatsApp Messenger. Na której możemy za darmo rozmawiać i pisać ze znajomymi. Osobiście nie używam tego. Dlatego tak mało mogę o tym powiedzieć.

2 miejsce to Snapchat, którego wiele aplikacji chce wcielić w swoje. Służy ona do pokazywania innym swojego życia , i co w danym czasie robimy. Dodajemy zdjęcia i filmy, a one znikają po 24 godzinach. W XXI wieku nasze życie jest w większości w Internecie. Snapchat ułatwia nam to.

I na 1 miejscu jest Messenger. Proszę o brawa! To aplikacja w której piszemy, wysyłamy zdjęcia, filmy, dodajemy również różne rzeczy na ,,mój dzień’’, czyli coś podobnego do aplikacji Snapchat. Dostępna jest również darmowa rozmowa z innymi użytkownikami. Zastąpiła ona ówczesne pisanie smsów.

To na tyle z najpopularniejszych aplikacji. Korzystałam z Google Play, na którego stronie można zobaczyć Top Aplikacji. Lista zmienia się na bieżąco. Więc możecie sami sprawdzić, jak ulega zmianom.

 

Paulina Jedlińska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s