Rodzina, czyli największa radość życia

 

Rodzina jest największym, a zarazem najpiękniejszym darem od samego Boga. Dzięki niej nigdy nie jesteśmy sami, mamy oparcie, a przede wszystkim mamy wokół siebie osoby, które nas kochają, dla których jesteśmy najważniejsi. Rodzina jest naszym skarbem, o który powinniśmy dbać oraz strzec go.

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest rodzina. Często nawet zapominamy, jakie szczęście mamy mając ją. Mając wokół siebie ludzi, którzy nas kochają, dbają o nas, możemy osiągnąć naprawdę wiele. To wspaniałe uczucie, czuć, że są na świecie osoby dla których się liczymy, jesteśmy ważni, którym jesteśmy potrzebni. Powinniśmy pamiętać też o tym, że nie każdy może cieszyć się z tak wspaniałego daru, którym jest rodzina.

R, jak razem

W rodzinie najważniejsze jest to, żeby mimo wszystko być razem, zawsze i  wszędzie. Rodzina powinna działać, jak jeden wielki organizm, który bez chociaż jednego elementu, członka rodziny nie może funkcjonować. To właśnie w rodzinie jest najfajniejsze, kiedy można wspólnie spędzać czas. RAZEM bawić się, RAZEM śmiać się, a nawet RAZEM płakać i smucić się. Razem można naprawdę wiele.

O, jak odpowiedzialność

Będąc w familii jesteśmy za siebie odpowiedzialni, każdy za każdego. Nie zawsze musi być tak, że to rodzice są odpowiedzialni za każdego członka w familii, bo tak naprawdę chodzi o to, żeby, każdy uczył się tej odpowiedzialności i pamiętał, że również i na jego ramionach spoczywa odpowiedzialność za brata, siostrę itp. Takim sposobem mamy świadomość, że posiadamy zobowiązania wobec naszych krewnych i, że również i my stanowimy ten ważny, istotny filar w naszym domu.

D, jak dzielenie się

Kolejnym elementem dość istotnym w naszym gnieździe rodzinnym, jest dzielenie się. To piękne, kiedy możemy dzielić się z naszymi bliskimi, naszymi przeżyciami, uczuciami, problemami, czy też sukcesami wiedząc, że cieszą się lub smucą razem z nami. Nie musimy przeżywać pewnych sytuacji w naszym życiu sami, możemy podzielić się nim z ludźmi, którzy są tak blisko nas. To zawsze będzie inne przeżywanie niż z kimś spoza naszego domu. Myślę, że warto w rodzinie dzielić się, ważnymi dla nas sprawami.

Z, jak zaufanie

W naszej drużynie, jaką tworzymy najważniejsze jest przede wszystkim zaufanie. Sami dobrze wiemy, że nikomu nie możemy zaufać tak, jak własnej rodzinie. To ważne byśmy byli wobec siebie szczerzy i mówili otwarcie. Kłamstwo jest czymś okropnym i potrafi zniszczyć wszystko, a zwłaszcza ważne relację. Nie powinniśmy nigdy psuć wzajemnych kontaktów przez niedomówienia, kłamstwa. Przecież wiemy, że możemy z naszymi bliskimi zawsze usiąść i porozmawiać. Nikt tak nas nie zrozumie, jak rodzina. Nie zapominajmy zatem, że to zaufanie to ważny element w budowaniu więzi między członkami rodziny.

I, jak ideał

Można rzec, że ideały nie istnieją, a mimo to nasza rodzina, jakakolwiek by nie była, będzie dla nas idealna. Osoby z zewnątrz mogą mieć różne opinie o nas i naszych bliskich, ale to my zawsze będziemy widzieć w nich zalety i rzeczy za które ich kochamy. Nie raz się pokłócimy i będziemy na siebie źle, ale nigdy nie przestaniemy się kochać  i nigdy nie zamienimy naszej rodziny na żadną inną bo ta nasza własna będzie tą najlepszą i idealną dla nas.

N, jak niepowtarzalność

Każdy z nas jest inny i ma odmienny charakter. Nasze różne osobowości, które zostają połączone w jeden, wielki zespół powiązany liniami krwi, sprawia, że stajemy się niepowtarzalni. Tworzymy razem naszą kochaną i zwariowaną rodzinkę, która jest dla nas wyjątkowa. Każda rodzina jest inna, każda ma inne zwyczaje, tradycje, upodobania, ale każda jest niepowtarzalna i za to je między innymi kochamy.

A, jak akceptacja

I tak doszliśmy do sedna oraz do najważniejszego elementu w naszej familii. Pomimo tego jacy jesteśmy oraz tego, czy coś przeskrobaliśmy, czy też nie to jesteśmy akceptowani przez naszych bliskich. To jedyne osoby na świecie, które nie zwracają uwagi na nasz wygląd, które są przy nas mimo różnych chorób i problemów. Akceptują nas i kochają, nawet wtedy, kiedy wszyscy inni się od nas odwrócą. Oni zostają zawsze i są gotowi nam pomóc, bez względu na wszystko.

Rodzina, największą radością w życiu

Podsumowując. Nasza rodzina, familia, zespół, drużyna, ród, plemię, klan, jakkolwiek by jej nie nazwać, jest najważniejszym elementem  w naszym życiu. Przemierzając naszą drogę, poznajemy wielu ludzi, którzy czasem są, a czasem ich nie ma. Z naszą rodziną jest inaczej, bo mimo tego, gdzie jesteśmy, co robimy, ona jest zawsze. Na nikogo nie można tak liczyć, jak na bliskich, którzy są gotowi by nam pomóc. Spędzanie czasu z moimi bliskimi jest dla mnie zawsze ogromną radością. Cieszę się, kiedy razem możemy się pośmiać, bawić się, ale cieszę się również, kiedy mając problem mogę zwrócić się z nim do nich. Powinniśmy zawsze szanować swoich bliskich i spędzać z nimi, jak najwięcej czasu, bo to, że ich mamy to ogromne szczęście. Są ludzie na świecie, którzy nie mieli tej szansy, by poczuć i zrozumieć, jak to cudownie mieć rodzinę, ponieważ albo wychowali się w domu dziecka, albo zbyt wcześnie utracili swoje familie. Pamiętajcie, że największy skarb jaki posiadacie to oni, to wasi bliscy, którzy kochają was mimo wszystko, wy również pokazujcie, jak bardzo ich kochacie. Rodzina jest tylko jedna i o tym należy pamiętać.

Lena Ciepielak

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s